Przygotuj się na pierwszy dzień w nowej pracy

pierwszy dzień w pracy

Rozpoczęcie nowej pracy może być wyzwaniem. W końcu przechodzisz od bycia pracownikiem innej firmy do bycia pracownikiem swojej nowej firmy. Każda nowa praca przynosi ze sobą unikalne stresory i wyzwania. Od poznania nowych współpracowników po naukę zupełnie innych systemów i procesów - jest wiele do przyswojenia i dostosowania się do nowej pracy.

Naucz się jak najwięcej przed swoim pierwszym dniem

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym absolwentem, czy przenosisz się z innej firmy, możesz nie mieć tony informacji o firmie, do której dołączasz. Jeśli tak jest, możesz chcieć porozmawiać z obecnymi pracownikami w nowej firmie, aby uzyskać jak najwięcej informacji. Możesz zapytać, czy możesz uczestniczyć w kilku spotkaniach lub nawet zapytać, czy mogą skontaktować Cię z kilkoma pracownikami, którzy pracują w tej samej dziedzinie, w której będziesz pracować, abyś mógł z nimi porozmawiać i uzyskać więcej informacji.

Będziesz chciał zapytać o takie rzeczy jak.

  • Jaka jest kultura.
  • Jacy są menedżerowie.
  • Jakie są wartości firmy.
  • Jaka jest misja lub cel firmy.
  • Jak wygląda typowy dzień pracy?

Możesz również zapytać, czy jest organizowane szkolenie dla nowych pracowników, w którym możesz uczestniczyć.

Przynieś notes i długopis

Będziesz chciał przynieść ze sobą notatnik i długopis. Nie tylko pomoże Ci to zapamiętać rzeczy z pierwszego dnia, ale także pomoże Ci śledzić ważne daty, spotkania i terminy. W nowej pracy najprawdopodobniej będziesz musiał robić dużo notatek. Może to być trudne zadanie, jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony, zwłaszcza jeśli jesteś na spotkaniu z wieloma osobami. Robienie notatek za pomocą pióra i papieru może być znacznie łatwiejsze niż pisanie na maszynie podczas słuchania kogoś, kto mówi.

pierwszy dzień w nowej pracy

Pobierz aplikacje firmowe, których będziesz potrzebować

Jeśli Twoja firma używa aplikacji, pobierz je na swój laptop zanim rozpoczniesz pracę w nowym miejscu. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoja praca bezpośrednio korzysta z tych aplikacji. Na przykład, jeśli pracujesz w sprzedaży i wykonujesz rozmowy sprzedażowe, posiadanie aplikacji CRM może być bardzo pomocne. W ten sposób możesz śledzić swoje rozmowy sprzedażowe i zobaczyć, czy spełniasz swoje cele.

Wiele firm posiada specjalną witrynę intranetową, gdzie pracownicy mogą znaleźć informacje o firmie, w tym polityki i procedury firmy. Prawdopodobnie będziesz chciał się zalogować na tej stronie zaraz po rozpoczęciu pracy. W ten sposób będziesz miał dostęp do ważnych informacji, które będą Ci potrzebne do wykonywania pracy, takich jak dane do logowania i inne ważne szczegóły.

pierwsza praca

Poznaj kulturę i wartości firmy

Oprócz misji, wizji i celów firmy, będziesz chciał poznać jej kulturę i wartości. Kultura firmy odnosi się do osobowości i charakteru Twojej firmy jako całości. Z drugiej strony, wartości firmy odnoszą się do konkretnych ideałów, które firma uznaje za ważne.

Znajomość kultury i wartości firmy jest ważna, ponieważ pomoże Ci zrozumieć działania i decyzje menedżerów i innych pracowników. Pomogą Ci również wyznaczać i realizować cele i oczekiwania. Nie chcesz wchodzić w zupełnie nieznane środowisko, więc im więcej wiesz o kulturze i wartościach firmy, tym lepiej będziesz mógł poruszać się w nowym środowisku.

Podsumowanie

Rozpoczęcie nowej pracy może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli jest to Twoja pierwsza praca po studiach. Chociaż nie możesz całkowicie przygotować się na wszystko, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić sobie przejście.

Ostatnie wpisy

Jak stworzyć skuteczny biznesplan?

Tworzenie skutecznego biznesplanu: Praktyczny poradnik krok po kroku

Stworzenie skutecznego biznesplanu to kluczowy element, bez którego trudno wyobrazić sobie su

Więcej

Nowa praca - nowe wyzwania

Pokonywanie wyzwań w nowej pracy: Jak przetrwać i odnieść sukces

Rozpoczęcie nowej pracy może być zarówno ekscytujące, jak i zniechęcające. Z jednej strony masz okazję nauczyć

Więcej

szanse na rozmowie rekrutacyjnej

Zwiększ swoje szanse na rozmowie kwalifikacyjnej

Trzeba przyznać, że rozmowy kwalifikacyjne to gra. Istnieją zasady i strategie, które muszą być przestrzegane,

Więcej

Loading...