Zwiększ swoje szanse na rozmowie kwalifikacyjnej

szanse na rozmowie rekrutacyjnej

Trzeba przyznać, że rozmowy kwalifikacyjne to gra. Istnieją zasady i strategie, które muszą być przestrzegane, aby mieć największe szanse na zdobycie pracy. Rekrutacja jest coraz bardziej konkurencyjna w ciągu ostatnich kilku lat.

Jeśli szukasz okazji, która wymaga rozmowy kwalifikacyjnej w ramach bycia rozważanym do pracy, może wydawać się, że jest to duża presja. Jednak to jest Twoja szansa, aby udowodnić, dlaczego jesteś najlepszym kandydatem do tej roli! Wiemy, jak przerażająca może być rozmowa o pracę, ale dzięki pewnej praktyce i przygotowaniu przed rozmową możesz dać sobie najlepszą szansę na jej przeprowadzenie. Rozmowa kwalifikacyjna nie powinna dotyczyć tylko ich firmy lub tego, co możesz dla nich zrobić; musi dotyczyć tego, co oni mogą zrobić dla Ciebie i czy ich firma zgadza się z Twoimi osobistymi celami zawodowymi.

Poznaj firmę przed rozmową kwalifikacyjną

Zbadanie firmy pomoże Ci wyróżnić się z tłumu. Pokazuje, że włożyłeś wysiłek i że naprawdę chcesz tę pracę.

Niektóre dobre miejsca do rozpoczęcia to:

  • Strona internetowa firmy - To dobre miejsce na początek, ale upewnij się, że czytasz najnowsze wiadomości i recenzje, a nie tylko to, co zostało ostatnio opublikowane.
  • LinkedIn - Sprawdź stronę firmy i zobacz, co ludzie mają do powiedzenia na jej temat.
  • Kanały mediów społecznościowych firmy - Jest to świetny sposób na interakcję i zaangażowanie z firmą przed rozmową kwalifikacyjną.

Bądź pewny siebie

Będziesz musiał sprzedać się firmie, aby zobaczyli, że jesteś najlepszym kandydatem do pracy. Musisz jednak uwierzyć w siebie, zanim będziesz mógł sprzedać się innym. Pierwsze wrażenie, które tworzysz jest niezwykle ważne, więc upewnij się, że jesteś pewny siebie i uśmiechasz się, gdy wchodzisz do pokoju. Jeśli jesteś pewny siebie, będzie to widoczne w twoim głosie i mimice twarzy, co będzie świetnym początkiem rozmowy kwalifikacyjnej.

rozmowa o pracę

Bycie pewnym siebie nie oznacza, że musisz być zarozumiały. Pewni siebie ludzie są szczerzy co do swoich umiejętności i zdolności, i rozumieją obszary, w których mogą się poprawić.

Pokaż, że jesteś graczem zespołowym

Firmy szukają ludzi, którzy wpasują się w kulturę i środowisko zespołu, a także będą w stanie wykonać zadania lub wymagania związane z pracą. Oznacza to, że nie możesz iść na rozmowę kwalifikacyjną i mówić o tym, jak planujesz zrobić wszystko samodzielnie. Zamiast tego zadawaj pytania o zespół, z którym mógłbyś pracować i pokaż, że chcesz osiągnąć wielkie rzeczy jako część zespołu. Rozmówcy są zainteresowani tym, co możesz zrobić dla nich i firmy, ale chcą też wiedzieć, jak możesz wpasować się w kulturę ich firmy.

Zadawaj pytania

Przygotowałeś się do rozmowy i wiesz co nieco o firmie, ale teraz musisz zadawać pytania. Upewnij się, że zadajesz pytania dotyczące tego, co chcesz wiedzieć o firmie, zespole i roli. To pokazuje, że jesteś autentycznie zainteresowany pracą i chcesz dowiedzieć się o niej więcej.

Jeśli nie wiesz, o co pytać, oto kilka propozycji: Jakie są plany firmy na przyszłość? Jak wygląda typowy dzień na tym stanowisku? W jakiego rodzaju projekty mógłbym być zaangażowany? Jakie są podstawowe wartości firmy? Jakie są możliwości rozwoju i awansu zawodowego? Jakie są największe wyzwania w tej roli? Jak wygląda typowy dzień na tym stanowisku?

Ubierz się odpowiednio

Ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest pojawienie się na rozmowie kwalifikacyjnej w czymś nieodpowiednim. Ważne jest, aby wybrać strój, który jest odpowiedni dla kultury firmy i pokazuje, że włożyłeś trochę wysiłku. Spróbuj dowiedzieć się, co inni pracownicy noszą do pracy i wybierz strój, który jest podobny.

nowa praca

Pamiętaj, że rozmowa kwalifikacyjna jest okazją zarówno dla Ciebie, jak i dla firmy, aby sprawdzić, czy dobrze do siebie pasujecie. Powinieneś być przygotowany i gotowy do zadawania pytań, które pomogą Ci zdecydować, czy jest to właściwa praca dla Ciebie.

Ostatnie wpisy

Jak stworzyć skuteczny biznesplan?

Tworzenie skutecznego biznesplanu: Praktyczny poradnik krok po kroku

Stworzenie skutecznego biznesplanu to kluczowy element, bez którego trudno wyobrazić sobie su

Więcej

Nowa praca - nowe wyzwania

Pokonywanie wyzwań w nowej pracy: Jak przetrwać i odnieść sukces

Rozpoczęcie nowej pracy może być zarówno ekscytujące, jak i zniechęcające. Z jednej strony masz okazję nauczyć

Więcej

pierwszy dzień w pracy

Przygotuj się na pierwszy dzień w nowej pracy

Rozpoczęcie nowej pracy może być wyzwaniem. W końcu przechodzisz od bycia pracownikiem innej firmy do bycia pr

Więcej

Loading...